/*
*/
Konyasporluyuz.com – Konyaspor taraftarının haber sitesi

Nalçacılılar, Mustafa Oral’ı destekliyor

Nalçacılılar’dan yapılan açıklama şu şekilde:

Konyaspor kamuoyu için 2017-2018 sezonu oldukça karmaşık duyguları içinde barındıran bir sezon olarak geride kaldı. Ortaya konan başarısız performansın neticesinde mevcut yönetim kurulu beklenen kongre kararını alarak; adaylık, proje, lansman çalışmaları gibi bir çok sürecin startını da vermiş oldu.

Nalçacılılar olarak bizler de tüm Konyaspor taraftarları gibi bu süreçte tüm adayları görebilmek ve projelerini daha detaylı inceleyebilmek adına bir süre izlemede kalmayı tercih ettik. Geldiğimiz nokta itibariyle resmi olarak aday olan 2 liste ve kulislerde aday olacağı konuşulan ancak hala adaylığını açıklamayan 2 liste olmak üzere 4 adet liste, 8 Haziran günü Konyaspor Yönetim Kurulu Başkanlığı için yarışacak görünüyor.

Adaylardan Zeki Çimen ve Mustafa Oral’a ait listelerin kamuoyuyla daha erken paylaşılması, haliyle üzerinde olumlu ya da olumsuz olarak daha çok fikir beyan edilmesine neden oldu. Bu konuda bir duruş gösteren ve Konyaspor’a sahip çıkan her iki adayımıza da Nalçacılılar Taraftarlar Derneği olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Sonuç olarak; Konyaspor’umuzun bundan sonraki süreçte, daha kurumsal bir anlayış ile yönetilecek olması, sportif alanda teknik bilgisi daha yüksek kişilerce temsil edilecek olması ve özellikle TARAFTAR ile kuracağını düşündüğümüz olumlu, yeni fikirlere açık ve üretkenliği destekleyecek ilişkisi nedeniyle Nalçacılılar Taraftarlar Derneği olarak Mustafa Oral listesini destekleyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Adaylık sürecinde özellikle sosyal medyada taraftara projelerini anlatmaya çalışmaları ve Konyaspor Yönetim Kurulu için her bir ferdinin ciddi EMEK verdiğini görmek açıkçası tüm taraftarlarımız gibi bizleri de umutlandırdı, gururlandırdı. Bu döneme kadar Konyaspor taraftarını, bu işin bir eğlencesi ya da bir yemeğin ara sıcağı olarak gören anlayışın yerine, her bir taraftarın düşüncesiyle ilgileneceklerini belirten, bununla birlikte kendilerini ve projelerini anlatmak için lansman toplantısı düzenleyen, çok emek sarfettiğimiz Konyaspor’lu bir nesil konusunda adımlar atılacağını gördüğümüz, sosyal medyadaki taraftarlarla direk iletişim kuran bir anlayışı görmek, delege sisteminin de doğru zemine oturtulduğu bir çerçevede bizlerde Konyaspor’u çok daha güzel günlerin beklediği fikrini doğuruyor.

Sürecin Konyaspor camiası için hayırlı olması dileklerimizle

One Comment

  1. oralhan

    6 Haziran 2018 at 10:05

    NALÇACILAR GURUBU MUSTAFA ORALI DESTEKLİYORSA SORUN YOK DEMEKTİR.
    İNŞALLAH KONYASPORUMUZ BU SENE DÜŞTÜĞÜ DURUMA BİR DAHA DÜŞMEZ BEŞİKTAŞIN SAYESİNDE KÜMEDE KALDIK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir