/*
*/
Konyasporluyuz.com – Konyaspor taraftarının haber sitesi

Jonsson ve Volkan Şen’in sözleşmeleri sona erdi

Atiker Konyaspor’da sezonun tamamlanmasının ardından 3 oyuncunun da sözleşmesi sona erdi.

Yeşil-beyazlı ekipte Danimarkalı orta saha oyuncusu Jens Jonsson ve tecrübeli kanat oyuncusu Volkan Şen’in sözleşmeleri sona erdi. Son dönemde başarılı maçlar çıkaran Jonsson’un teknik direktör Sergen Yalçın ile göreve devam edilmesi durumunda takımda kalması bekleniyor. Volkan Şen ise Konyaspor’da kalmaya sıcak bakıyor. Ara transfer döneminde kadroya katılan deneyimli kanat oyuncusu, 10 lig maçında 1 gol atarken, 2 de asist yaptı.

Öte yandan ara transfer döneminde 6 aylık sözleşme imzalanan ancak hiçbir maçta forma giyemeyen kaleci Emrullah Şalk’ın da Konyaspor ile sözleşmesi sona erdi.

Konyaspor’da kadronun önemli bir kısmının sözleşmesi 2019 yılında bitecek. Yeşil-beyazlı ekipte Nejc Skubic, Deni Milosevic, Moryke Fofana, Ömer Ali Şahiner, Selim Ay, Serkan Kırıntılı, Ferhat Öztorun, Volkan Fındıklı, Halil İbrahim Sönmez, Yatabare, Traore’nin sözleşmeleri ise 2019 yılında bitecek. Kaleci Serkan’da bir yıl opsiyon maddesi bulunuyor.

Konyaspor’un sözleşmeleri devam eden ancak beklenen performansın altında kalan Wilfred Moke ve Eren Albayrak’ı devam eden sözleşmelerinden çıkma hakkı bulunuyor. İstifa eden Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı, transferde hatayı en aza indirme adına birçok oyuncunun sözleşmesine 20 maç oynama şartı koydurduklarını açıklamıştı.

ANADOLU’DA BUGÜN SPOR

One Comment

  1. Erhan

    24 Mayıs 2018 at 01:58

    Jonsson kesinlikle kalmalı, zira sezon 2. yarısında, özellikle Sergen geldikten sonra takımın en iyisiydi. Orta sahayı kapattı, gözünü budaktan esirgemeyerek savunmada geçit vermedi, tek top oynayarak hatasız şekilde top dağıttı, iyi top sakladı. Ali ÇAMDALI’nın görevini çok iyi üstlendi. Tebrik ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir