/*
*/
Konyasporluyuz.com – Konyaspor taraftarının haber sitesi

Çeteleşme iddialarına sert tepki !

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay bazı oyuncuların takım içinde gruplaştığı, bazı maçlarda takımı sabote ettikleri iddialarına sert tepki gösterdi.

Oyuncularına sahip çıkan Rıza Çalımbay, “Bizim takımda böyle bir şey olmaz. İnsan kalitesi açısından çalıştığım en iyi takım” dedi. Çalımbay, “Bu iddiaları açıklamaya bile gerek yok aslında. Bir kere benim takımımda öyle bir şey olmaz. Ben öyle bir şeye izin vermem. Mümkün değil. Bizim takımımızda ne bir gruplaşma ne de sabotaj söz konusu. Konyaspor belki de benim insan kalitesi açısından çalıştığım en iyi takım. İddialarda en küçük gerçeklik payı olması mümkün değil. Ben böyle bir arkadaşlık ortamı, böyle bir kenetlenme başka hiçbir yerde görmedim. Bu takım öyle bir takım değil. Bu takım birbirini seven insanlardan oluşuyor. Bu tür iddiaları kimse bizim takıma yansıtmasın. Bizim olduğumuz yerde böyle bir şeyin olma şansı yok. Öyle bir şey olsa, en küçük emaresini görsek gereken müdahaleyi yaparız. Gerekirse kadro dışı bırakırız. Hiç düşünmeyiz bile. Takıma en küçük zararı olan bir kişi dahi olsa buna izin vermeyiz. Sepetteki bir elma çürükse zamanla hepsi çürür. İzin vermeyiz, olmaz, zaten de yok. Biz sadece çok iyi oynadığımız maçların karşılığını alamadık. Alsak farklı durumda olacaktık. Kupa maçını da kimse bir yere bağlamasın. Orada az şans alan arkadaşları oynattık. Olay bu. Çalışma ortamımız güzel. Arkadaşlarımızın kendi arasındaki bağı, bizimle olan ilişkisi mükemmel. Bir sıkıntımız yok” ifadelerini kullandı.

Yatabare’nin düşüşü normal

Yatabare’nin fiziksel ve mental düşüşünün normal olduğunu belirten Çalımbay, “Hem Jahovic’ten hem Yatabare’den yararlanmaya çalışıyoruz. Jahovic hep oynadı. Oynattık. Sadece kendisi kupada gördüğü kırmızı karttan dolayı önemli maçları kaçırdı. Jahovic kendini tam olarak verdiğinde oyuna sonradan bile girse bize maçı kazandırabilecek bir oyuncu. Sivasspor maçında son 10 dakikada oyuna dahil oldu ve bence bugüne kadar en iyi oynadığı maçtı. Son 10 dakikada birçok pozisyona girdi ve takımı ileriye taşıdı. Jahovic’ten beklentimiz bu. Yatabare hemen hemen her maçta oynadı. Fiziksel ve mental düşüş normal. Jahovic ceza aldıktan sonra da yük Yatabare’nin üstündeydi. Her bölgede de oynattık. Çok iyi bir profesyonel. Jahovic’in Sivas maçındaki 10 dakikalık performansını bütün maça yayması gerekiyor. Bu takımın ona ihtiyacı var. Birini kesip birini oynatma düşüncemiz olmadı. Gerekirse onu da yaparız. Elimizdeki oyunculardan en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyoruz. Bizim ve taraftarımızın üzüldüğü bir maç var o da kupa maçı. Kupa maçında da tabi ki oynamayan arkadaşlara şans vereceğiz. Onların da onu değerlendirmesi gerekiyor. O maça da arkadaşlarımız laubali ya da umursamaz şekilde çıkmadı. İnanılmaz konsantre şekilde çıktık. Yediğimiz iki tane şanssız gol ve rakibin kapanması. Arkadaşlar elinden geleni yaptı ama olmadı” diye konuştu.

Rekabete varım, gerginlikte yokum!

Konyaspor ile Ankaragücü arasındaki rekabetin ve taraftarların Ankaragücü maçında daha coşkulu bir performans beklentisinin hatırlatılması üzerine değerlendirmelerde bulunan Çalımbay, “Bu maçta en büyük güvencemiz taraftarımız” dedi. Çalımbay, “Rekabete varım. Fakat sahada rekabete varım. Ancak gerginliğe yokum. Bu maç özelinde en büyük güvencemiz taraftarımız. Bizim için her maç önemlidir. Her maç ciddidir. Bu maçta da aynı ciddiyeti koruyacağız. Kaldı ki bizim bu maçı farklı takım da olsa kazanmak zorundayız. Tabi buradaki taraftar desteği çok önemli. Benim taraftarımızdan tek istediğim maçın sonuna kadar takımı desteklemesi. Hakem son düdüğü çalana kadar arkamızda olmaları. Çünkü bizim takımımız her an maçın gidişatını değiştirebilecek kapasitede bir takım. Ben takımıma güveniyorum. Benim tek korktuğum bu tür sakatlıklar, aksilikler olması. Onun dışında bir sıkıntımız yok. Çalışma ortamımız, her şeyimiz gayet iyi. Bugüne kadar ligde oynadığımız 11 maçın sadece birinde istediğimiz şeyleri yapamadık. O da Başakşehir maçı. Onun dışında iyi bir grafik çizdik” dedi.

Rıza Çalımbay: 6 maçı en iyi şekilde bitireceğiz.

Sakatlığı bulunan oyuncular hakkında da konuşan Çalımbay, “Bu tür maçlarda birkaç tane sakatımız olduğu zaman sıkıntı yaşıyoruz. Şu an Ömer Ali, Jens Jonsson ve Hurtado gibi arkadaşlarımız Ankaragücü maçında oynayamayacaklar. Bunlar da bizim için bir kayıp. Biz de böyle iki üç tane eksik olduğu zaman sıkıntı yaşıyoruz maalesef. Ama ne olursa olsun bu maçı bizim çok iyi biçimde bitirmemiz gerekiyor. Lige genel olarak bakıldığında puan kaybettiğimiz maçlar var. Onları da istediğimiz gibi bitirseydik çok daha farklı bir yerde olabilirdik. Bizim oynadığımız oyunun hakkı burası değil. Daha yukarıda olmamız gerekiyordu. Ama futbol işte. Bazen böyle hatalar yaparsan ya da geleni atamazsan sıkıntı olabilir. Ama biz bunu sıkıntı olarak görmüyoruz. Kalan 6 maçımız var. Bu 6 maçı da en iyi şekilde bitireceğiz. Buna yürekten inanıyorum. Yeter ki camia olarak en iyi şekilde kenetlenelim” şeklinde konuştu.

Çalımbay: Başakşehir 1 buçuk pozisyona girdi

Riad Bajic’in golü hakkında da konuşan Çalımbay, “Başakşehir maçından, onların pozisyonu yok. Bizim ataklarımız daha çok ama istediklerimizi maalesef yapamadık son paslarda. Başakşehir belki 1,5 pozisyon yakaladı. Onlardan biri gol oldu. Defansımızın ve diğer arkadaşlarımızın da en tanıdığı isimlerden biri olan Bajic, boş kaldı ve golü attı. Öylece maç bitti. Ama biz o kadar karamsar değiliz. Biz çok iyi olacağız. Daha da iyi olacağız. Yeter ki bütün camia birlik olsun. Başta taraftarımızın takımı desteklemeleri gerekiyor. Biz iyi yola gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Deplasmanda ligin en iyi takımlardan bir tanesiyiz

Şanssızlık döneminden geçtiklerini ifade eden Çalımbay, deplasmanda ligin en iyi takımlarından bir tanesi olduklarını belirterek, “Kolay bir maç değildi. Hem bizim açımızdan hem Sivasspor açısından çok önemli bir maçtı. Bizim şanssızlık dönemimizdi. Gerçekten bir şanssızlık dönemi yaşıyorduk. Bunu da kırmamız gerekiyordu. Onun için Sivasspor maçına hırslı, arzulu ve istekli başladık. Daha maçın başlarında güzel pozisyonlar yakaladık. Ama değerlendiremedik. Sonra 10 kişi kaldık. 10 kişi nasıl oynanması gerekiyorsa o şekilde oynadık. Çok iyi mücadele ettik. 11 kişiyken yakalamadığımız pozisyonları belki 10 kişiyken yakaladık. Ben takımımın mücadelesinden çok memnunum. Gerçekten maçın başından sonuna kadar 90 dakika boyunca çok iyi mücadele ettik. Zaten ligde deplasman maçlarına baktığınız zaman en iyi takımlardan bir tanesi biziz. Konyaspor’a geçen sezon baktığınızda deplasman maçlarından aldığı puan sadece 9. Biz şu ana kadar 9 puan topladık. Orada büyük bir başarısı var takımımızın. İç sahada oynadığımız 5 maç var. Bunların hepsi üç ihtimalli maçlardı ama biz hepsini kazanabilirdik. Özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş maçını kazanmamız gerekiyordu. Çünkü her türlü pozisyon vardı. Her şey vardı. Beşiktaş maçında da en kritik anda penaltı kaçırdık. Belki atsak çok farkı olabilirdi” dedi.

Kaynak: Konya Yeni Gün

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir