/*
*/
Konyasporluyuz.com – Konyaspor taraftarının haber sitesi

Çalımbay: Sözlerim yanlış anlaşıldı

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada eksik çalışmak zorunda kaldıklarını ifade eden Teknik Direktör Rıza Çalımbay, “Ligde kolay maç yok. Her maç çok zor. Zaten görüldüğü gibi ligde sürprizlere açık maçlar oynanıyor.

Sürpriz sonuçlar alınıyor. Bizim açımızdan Ç.Rizespor maçı oldukça zor bir maç olacak. Yalnız bir dezavantaj olarak görülen milli maç arası sadece bizim için değil diğer takımalar içinde geçerli. Şu an oynayacağımız maça az bir süre kaldı ve milli takımlara giden ve henüz aramıza katılmayan arkadaşlarımız var. Bu durum diğer takımlarda da aynı ama bizimki bayağı bir sıkıntılı. Bunların başında Hurtado geliyor. Büyük bir ihtimalle Cuma günü aramıza katılacak.

KAZANMAMIZ GEREKİYOR

Bizim kazanmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Kazanmamız gerekiyor. Bunun içinde ne gerekiyorsa onu yapacağız. Tabiki kolay maç değil. Ç.Rizespor açısından da önemli bir maç. Yeni bir antrenör, yeni bir başkan geldi. İyi bir değişim yaşadılar ve iyi sonuçlar aldılar. Çok çekişmeli ve çok zor bir maç olacak. Maçın erken saatte oynanması da ilginç olacak. Onun için tek düşüncemiz bugüne kadar oynadığımız maçlarda olduğu gibi hiçbir zaman oyundan kopmadan, elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz ve hep oyunun içerisinde olacağız. Gol yemeden kazanmak iyi olacak. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz. Milli maçlar nedeniyle verilen arayı çalışarak iyi değerlendirdik. Bu haftadan itibaren hem lig hem de kupa olsun yoğun bir tempoya gireceğiz. Ama en önemli maç bizim için şu an Ç.Rizespor maçı” şeklinde görüş belirtti.

OYUNCULARIMDAN MEMNUNUM

Transfer konusunda yaptığı açıklamaların yanlış anlaşıldığını da sözlerine ekleyen Çalımbay, “Ben oyuncularımın hepsinden memnunum. Tabii ki eksik yerlerimiz vardır. Bunları da tamamlamamız gerekiyor. Bu bir gerçek” derken açıklamasına şöyle devam etti:

“Bunun dışında benim oyuncularımdan memnuniyetsizlik gibi bir durumum söz konusu değil. Çünkü ben oyuncularımı gerçekten çok seviyorum. Bu duruma geldiysek bu arkadaşlarımızla beraber geldik. Eksik olanları tamamlamak ayrı bir şey. Ben ‘o oyuncu gidecek, bu gelecek’ demiyorum. Eksikleri tamamlayacağız diyorum. Örneğin, son anda gitmesini istemediğimiz oyuncumuz Mehdi’nin transferine izin verdik. Bundan dolayı demek ki bir eksiğimiz var. Mesela bizden Eto’o gitti. Onunla ilgili bir şey dedik mi? Hayır. Çünkü bizim elimizde Adis Jahovic, Mustapha Yatabare ve Mücahit Can Akçay gibi 3 forvet oyuncumuz var. Oradaki olay Mehdi’nin yerine bir oyuncu alabilirdik yani. Bizde Amir çok iyi duruma gelirse o bölgeye belki de hiç kimseyi almayacağız. Bizim kadromuz yeterli. Ama önemli olan lig ve kupa gibi iki kulvarda mücadele ederken bize oyuncu lazım. Biz şimdi oyuncularımızı her iki kulvarda birden kullanırsak bir yere kadar kullanabiliriz”

Anadolu’da Bugun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir