/*
*/
Konyasporluyuz.com – Konyaspor taraftarının haber sitesi

Çalımbay: Rahatça kazanabilirdik

Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçı sonrasında konuştu.

Beşiktaş karşısında oyuna iyi başladıklarını ifade eden Teknik Direktör Rıza Çalımbay, “İstediklerimizi yaptık. Oyunun hemen başı diyebileceğimiz bir dakikada rakip 10 kişi kaldı. Bunu iyi değerlendirdik. Penaltı golüyle öne geçtik. Oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Farkı arttırabilecek pozisyonlarda bulduk. Ancak değerlendiremedik. İkinci yarının hemen başında yakaladığımız penaltıda golü bularak oyunu koparma fırsatını değerlendiremedik. Bu dakikadan sonra da pozisyonlarımız vardı. Jens ve Diagne’nin sakatlanmasıyla oyun düzenimizde değişiklikler oldu. Sezon başından bu yana devam eden basit hatalardan gol yeme hastalığımız bu maçta da sürdü. Rakip Beşiktaş. 10 kişi kalsa da yaptığınız hataları değerlendirebilecek tecrübeli oyuncuları var. Üst üste yediğimiz gollerle geriye düştük. Ama bir an olsun maçtan kopmadık. Oyuncu değişikliklerimizle maçı rakip sahaya yıktık. Verilen 7 dakikalık uzatmada maçı kazanabilecek pozisyonlarımız var. Gökhan’ın son anda kafayla çizgiden çıkarttığı top var. Ama son ana kadar mücadelemize devam ettik ve Hurtado’nun golüyle beraberliği yakaladık. Kalan kısa sürede maçı yine lehimize çevirebilirdik. Ama olmadı. Ben oyuncularımı mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Göztepe deplasmanında ve bu maçta yediğimiz goller bize yakışmadı. Bunları gidermenin yollarına bakacağız” şeklinde görüş belirtti.

One Comment

  1. oralhan

    9 Ekim 2018 at 06:17

    bu rıza hocadan birşey olmaz ilk 6 hafta iyi gider sonra tepetaklak aiaşağıya iner araştırın bütün geldiği takımlarda böyledir.
    konyaspor yöneticileri rıza hocayı getirmekle büyük hata yaptı ilerleyen haftalarda bu durum daha da netleşecek demedi demeyin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir