/*
*/
Konyasporluyuz.com – Konyaspor taraftarının haber sitesi

Aykut Kocaman’dan çok çarpıcı açıklamalar

Teknik direktör Aykut Kocaman, Kayacık Tesisleri’nde TRT Spor’un canlı yayınına katıldı.

BÜTÜNLÜK VE UYUMDA İYİ DEĞİLİZ

Çok kuvvetli bir başlangıç yaptıktan sonra ligde 7 maçtır kazanamadıklarını hatırlatan Kocaman, “Oyun olarak ve oyuncu kalitesi olarak baktığımızda düşündüğümüzden 2 ile 4 puan geride kaldık. 7 maçta 14 puan alarak kuvvetli bir başlangıç yapmıştık. Benim ayrıldığım kadrodan ligi standardına bakarsak daha kaliteli bireysel oyuncular var ancak bütünlük ve uyum olarak iyi olduğumuz söylenemez.

HURTADO’YA ÇOK UMUT BAĞLAMIŞTIM

Ofansif oyuncularımız Ömer Ali, Jahovic ve Yatabare’nin sakatlık ve cezalarla takımdan ayrı kalmaları ofansif yönden bizde ciddi sorunlar yaşattı. Bireysel hatalar da arttı. Hurtado’ya çok umut bağlamıştım. Çok kattı sağlayacaktı ama uzun süre aramızda olmadı. Hurtado da sakatlanınca kısır bir takıma dönüştük. Kazanan takımdan kazanmayan takıma dönüştük ve türbülansa girdik. 7 haftadır kazanamıyoruz ama 6. sıradayız. Acayip bir lig oluyor. Puanlar çok yakın. Galatasaray kupayı kazanırsa 5’inci de Avrupa’ya gidecek. Genel gidişatta çok güçlü bir seriye ihtiyacımız var” dedi.

ASIL MAĞDUR BİZİZ

Hakem hatalarının da yaşadıkları düşüşte etkili olduğunu dile getiren 53 yaşındaki teknik adam, “Galatasaray maçında asıl mağdur olan Konyaspor. O maçtan sonra ne yazık ki VAR son derece kasıtlı ve yanlış kullanılıyor. Görüp de vermemek çok büyük sıkıntı. Adalet duygusu tamamen ortadan kalkıyor. Bundan sonrası isyana giriyor. Bunu yönetenlerin dikkat etmesi gerekiyor” diye konuştu.

YABANCIDA UFAK DA OLSA SINIRLANDIRMA OLMALI

Yabancı sınırı hakkında da değerlendirmelerde bulunan başarılı çalıştırıcı, “Temel sorun kaliteli oyuncu üretememek. Ben kişisel olarak kısıtlamalara karşıyım. Dünyanın geldiği bu seviyede bundan bahsetmenin anlamı yok. Bugüne kadar yaşadıklarımız gösterdi ki kaliteli üretmede problemimiz var. Türk Futbolu’nun temsilcisi Milli Takım mı kulüpler mi? Birçok değişiklik oldu şu ana kadar. Ufak da olsa bir kısıtlamaya ihtiyaç var. Kulüpleri biraz daha üretmeye itmemiz lazım. 20’ye çıkarsak yabancı sayısını 21’i almak için mücadele edecek kulüpler. Kolaycılığa kaçan bir yanımız var” ifadelerini kullandı.

BU ÇOCUKLARIN YAPTIKLARININ GÖRÜLDÜĞÜNÜ GÖRMELİ

A Milli Takımı da kutlayan Kocaman, şunları söyledi: “Milli Takım istenilen sonuçları aldı. Oyuncuları ve teknik kadroyu kutluyorum. Fransa maçı bizim için test olmaz ama gücümüzün nerede olduğunu görmek açısından değerli. Oyun da önemli ama puanı da her zaman düşünmeliyiz. Milli Takım söz konusu ise form durumuna bakılmaksızın bazı isimler her zaman forma giyer. Şenol hoca geldi ve doğrusunu yaptı. 36 kişilik kadrolar seçilirken son derece başarılı olan bir kadrodan oyuncu almamak farklı düşüncelerin esiri gibi oluyor. Kişisel olarak beklentim yok ama bu çocukların yaptıklarının görüldüğünü görmeleri gerekirdi.”

TARAFTAR BİZİ ANLIYOR

Taraftara destekleri için teşekkür eden deneyimli teknik adam, “Konyaspor taraftarı hak ettiğimizden çok daha fazlasını verdi bize. Bu sevginin karşılığını vermek ve üzerimizdeki mahcubiyeti atmak için her türlü şeyi yapmaya çalışıyoruz. Konyaspor taraftarı da bizleri anladı. Şu anda aynısını yaşıyoruz. Kulüp çıkarları neyse onu yapacağız. Hakikaten müteşekkirim” şeklinde konuştu.

TESİSLER ÇOK KONFORLU

Kayacık Tesisleri’nin her ihtiyaca cevap verdiğini sözlerine ekleyen Aykut Kocaman, “Oyuncuların tesislerde geçireceği süreyi onları zorlamadan artırmak istiyoruz. Genelde tek antrenman yapıyoruz. Öğlene kadar kendi özel dünyamızda yaşıyoruz. 12’den sonra antrenman planlamasına geçiriyoruz. Evimizde olmayan konforu burada yaşıyoruz. Artık her ligden maçları izlemek çok kolay. Maçlar da izliyoruz sürekli” değerlendirmesinde bulundu

Anadolu’da Bugun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir