/*
*/
Konyasporluyuz.com – Konyaspor taraftarının haber sitesi

ANADOLU SELÇUKSPOR OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULA GİDİYOR

Konya Anadolu Selçukspor yönetim kurulu üst üste aldığı kötü sonuçların ardından, Mehmet GÜNEY başkanlığında toplanarak olağanüstü genel kurul kararı aldı.

Konya Anadolu Selçukspor kulübünden yapılan açıklama şöyle;

Konya Anadolu Selçukspor Kulübü Derneği Olağanüstü Genel Kurul Toplantısının 13.11.2018 Salı günü saat 17.30’da Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu Basın Toplantı Salonunda (Parsana Mah. Kaletaş Cad. No:7/204 Selçuklu / KONYA) aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere yapılmasına;
Çoğunluk sağlanamadığı takdirde 20.11.2018 Salı günü aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın aşağıda yazılı gündem gereği yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

GÜNDEM :

1. Açılış ve Yoklama.
2. Divan Heyetine Teşekkül.
3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı.
4. Faaliyet raporu ve Denetleme Kurulu raporlarının okunması ve ibrası.
5. Bilançonun görüşülmesi ve ibrası.
6. 2018-2019 sezonu tahmini bilançonun görüşülmesi ve ibrası.
7. Tüzükte yapılacak tadilatların görüşülmesi.
8. Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu asil ve yedeklerinin seçilmesi.
9. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun delegelerinin seçimi.
10. Dilek, temenniler ve kapanış.

Öte yandan Başkan Mehmet Güney olağanüstü genel kurul ve Teknik Direktör Tayfun Türkmen’in istifasını da değerlendirdi. Güney;
”Yaklaşık 2 sezondur Konya Anadolu Selçukspor Kulübünde iki farklı Yönetim Kurulu ile görev yaptık. Bu süreçte tüm çalışmalarımız Konya Futboluna ve Atiker Konyaspor’a faydalı olabilmek içindi. Özellikle geçtiğimiz sezon Yönetim Kurulu ve teknik ekibimizin gayretli çalışmaları amacına ulaştı. Geçtiğimiz sezon oluşturduğumuz kadro, asıl hedefimiz olan Atiker Konyaspor’a oyuncu verme noktasında başarıya ulaştı. Aynı zamanda üst liglere de oyuncu kazandırdık. Bu yıl da aynı düşünce ve plan ile yola çıktık. Sezon başında hedeflerimize uygun bir teknik heyet ile anlaşmak için çalışma yaptık. Ancak anlaşma sağladığımız teknik heyet ile yaşadığımız fikir ayrılığı neticesinde sezon başlamadan yollarımızı ayırdık. Akabinde Atiker Konyaspor ve Konya Spor camiasının yakından tanıdığı Tayfun Türkmen ve ekibi ile yola devam etme kararı aldık.
Gelinen noktada alınan başarısız sonuçlardan dolayı teknik heyetimiz kendi isteği doğrultusunda görevini bırakmak istedi. Kendilerine her türlü destek olacağımızı belirtmemize rağmen kan değişiminin faydalı olacağını düşünerek, ısrarlarımıza Tayfun hoca red cevabını verdi. Bu doğrultuda sorumluluğu sadece teknik ekibe yıkmaktan ziyade Yönetim Kurulu olarak Atiker Konyaspor’a ve Konya Anadolu Selçukspor’umuza zarar vermeme adına, Olağanüstü Genel Kurula gitme kararı aldık. Bu süreçte bizlere destek olan Atiker Konyaspor kulüp başkanı Hilmi Kulluk ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederiz.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir