/*
*/
Konyasporluyuz.com – Konyaspor taraftarının haber sitesi

8 FUTBOLCUYA SERVET ÖDENMİŞ

Konyaspor’un borç miktarının yükselmesinde geçtiğimiz sezon yapılan hesapsız harcamalar önemli bir yer tutuyor. Yeni Meram Gazetesi’nin ulaştığı sözleşme detayları şaşırtıcı. Yeşil-beyazlı kulüp; 8 futbolcu ve 3 teknik adam için 50 Milyon TL üzerinde bir borcun içine sokulmuş.

Konyaspor’un borcunun tartışıldığı şu günlerde borç miktarının yüksekliği eski ve yeni yönetimi karşı karşıya getirirken, 2 sezon öncesinde borcunu sıfırlamak üzere olan kulübün bu noktaya nasıl geldiği sorgulanıyor. Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın kulüpten ayrılmasıyla başlayan savurganlık ve transfer çılgınlığı kulübü bugünkü mali tablonun içerisine sokarken, yapılan yanlış transferler ve liyakat sahibi olmayan profesyonellerin hataları yeşil-beyazlı kulübünde geleceğini etkilemiş gözüküyor. Geçen sezon başında ve devre arasında yapılan transferler için kulüp 50 Milyon TL’lik bir borcun altına girdi.

2017-2018 sezonunda 3 ayrı teknik adamın görev yaptığı yeşil-beyazlı kulüpte 5’i yabancı, 8 futbolcuyla yapılan sözleşmelerin ayrıntısına Yeni Meram Gazetesi ulaştı. Sözleşme ayrıntılarında; takıma sezon başında dahil olan Eren Albayrak, Imoh Ezekiel, Malick Evouna, Patrick Eze, Lebogang Manyama ile devre arası transferleri; Samuel Eto’o, Orkan Çınar ve Volkan Şen için astronomik ücretler ödendiği görülüyor. Yeşil-beyazlı kulüp 3 teknik adam ve 8 futbolcu için 1 sezon içinde 50 Milyon TL’nin üzerinde bir ödeme yükünün altına girmiş. Sezona Mustafa Reşit Akçay idaresinde başlayan ekibimiz büyük umutlarla takımın teslim edildiği çalıştırıcıya toplamda 1 Milyon 625 Bin TL, daha sonra göreve gelen Mehmet Özdilek’e 1 Milyon 800 Bin TL, Sergen Yalçın’a ise 2 Milyon 710 Bin TL ödeme yapmış.

Bir başka değişle 3 teknik adam için Konyaspor’un kasasından çıkan para 6 Milyon 135 Bin TL olmuş. Konyaspor’un sezon başı transferlerinden olan ama takıma hiç katkı sağlayamayan isimler arasında gösterilen Eren Albayrak, Ezekiel, Evouna, Patrick Eze ve Manyama için yapılan ödemeler ise şaşırtıcı. Konyaspor’a 2 Milyon 950 Bin bonservis ücreti ödenerek alınan ve sadece 11 lig maçında oynayabilen Eren Albayrak’ın Konyaspor’a maliyeti 5 Milyon TL’nin üzerinde gerçekleşirken, Ezekiel için 1 milyon Euro, Evouna için 915 Bin Euro, Eze için 1 Milyon 544 Bin Euro ve Manyama için ise 910 Bin Euro ödeme yapıldığı görülüyor.

Devre arası transferlerinden; Eto’o için sözleşme feshiyle birlikte 3 Milyon 345 Bin Euro, Orkan Çınar için 530 Bin Euro, Volkan Şen için ise 354 Bin Euro ödendiği anlaşılıyor. Konyaspor’un bu 8 futbolcu için kasasından çıkan 45 Milyon 781 Bin TL’nin kaçının menajerlere gittiği ise çok merak ediliyordu. Yeşil-beyazlı kulübün 8 futbolcu için menajerlere ödediği toplam tutar 1 Milyon 255 Bin Euro.. Eto’o’nun menajerine 745 Bin Euro, Evouna’nın menajerine 175 Bin Euro, Ezekiel’in menajerine 120 Bin Euro, Eze’nin menajerine 119 Bin Euro, Manyama’nın menajerine 60 Bin Euro ve Orkan Çınar’ın menajerine ise 35 Bin Euro ödeme yapıldığı öğrenildi.

YENI MERAM

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir